ZIELENICA - w 2001 roku w  tej małej wiosce we wschodniej części województwa zachodniopomorskiego, rozpoczęła się przygoda z hodowlą pstrąga.

 

Kilkadziesiąt  hektarów łąk z certyfikatem ekologicznym przy granicy Doliny rzeki Grabowa otula miejsce hodowli. Miejsce, gdzie kończy się dolina i zaczyna teren pagórkowaty, miejsce gdzie olbrzymie pokłady wody wybijają w źródła, które zasilają nasze stawy. Krystalicznie czysta, źródlana woda  jest najważniejszym walorem, dzięki któremu nasze pstrągi są wyjątkowe . 

 

Naturalna hodowla, dbałość o czystość i higienę środowiska wodnego,  wpływają na smak, kondycję i wygląd naszych ryb.

 

Pomysł  i misja rozwoju w kierunku „from farm to table” przyczyniła się do stworzenie przetwórni ryb, skoncentrowanej wyłącznie na obróbce własnego surowca.

Pierwszym produktem był pstrąg wędzony na gorąco, uhonorowany tytułem Doceń Polskie, kolejnym filet z pstrąga, wędzony na zimno, następnie przebojem został kawior pozyskiwany ze stada naszych samic.

 

Stale się rozwijamy, poszukujemy nowych  możliwości opakowań, sposobów dostaw, nowych ścieżek w przetwarzaniu produktów i ich wykorzystaniu. Na prośby Szefów Kuchni wędzimy miód, masło, skóry czy kręgosłupy rybie. Pozyskujemy wątróbkę i hodujemy raki.

W wodzie źródlanej i potokowej 

hodujemy ryby wysokiej jakości, bogate w zdrowie i smak

JEDNO GOSPODARSTWO – DWA OBIEKTY PSTRĄGOWE

Działalność gospodarstwa opiera się w dwóch wysoko wyspecjalizowanych ośrodkach pstrągowych :

  • obiekt narybkowy, zarybieniowy w Lejkowie, (rok bud. 1991)którego działalność w 100 % skierowana jest na przygotowanie do sprzedaży i dalszych zarybień narybku pstrąga tęczowego. Oferta obejmuje narybek w każdym garmażu, w szczególności od 15 do 120 g/szt. Doskonałe warunki hydrologiczne, źródlana, głębinowa woda o niskiej zawartości żelaza pozwala na produkcję zdrowego, silnego narybku. Nie ulegająca wahaniom w skali roku temperatura wody, stwarza warunki do nieprzerwanej sezonowo produkcji, w związku z powyższym jako jedyni oferujemy stałą, całoroczną sprzedaż pstrąga tęczowego w każdym garmażu, głównie od 20 do 80 g/szt Roczna sprzedaż wynosi ok. 70 ton narybku pstrąga.
     

  • obiekt pstrągowy w Zielenicy(rok bud 2001), jest miejscem kontynuacji chowu pstrąga od przewiezionego narybku z Lejkowa w wielkości ok. 40 g do ryby konsumpcyjnej ok. 400 g. Czysta woda, niezanieczyszczone środowisko, obszar Natura 2000, sąsiedztwo ekologicznego gospodarstwa rolniczego, dają doskonałe warunki do odchowu odpornych i smacznych ryb.​

WŁASNA PRZETWÓRNIA

Zielenica to również niewielka lecz nowoczesna przetwórnia wyłącznie własnego surowca, spełniająca najwyższe wymogi sanitarno-weterynaryjne, z systemem HACCP. Tu przetwarzamy, wędzimy, pakujemy i przygotowujemy nasze ryby dla klientów.

 

DOSTAWA – ZE STAWU NA STÓŁ

W trosce o to, by klient otrzymywał od nas produkt ultraświeży, zorganizowaliśmy również system dostaw ryb pomijający ich magazynowania w łańcuchu chłodniczym, w trybie just in time – ze stawu na stół.

Wyjątkowa dbałość o jakość, 

zawarta w trosce o szczegóły,

pasja, misja i doświadczenie.

DOCEŃ POLSKIE

dla produktu pstrąg wędzony

wysalany w solance kołobrzeskiej

DOBRY PRODUKT

dla produktów pstrąg wędzony,

pstrąg filet wędzony

FOODSHOW STAR

dla produktu kawior wędzony jako

najlepszy produkt dla sektora HoReCa

DZIEDZICTWO KULINARNE

Dla produktu pstrąg wędzony na gorąco